- Monitoring lasów w Sudetach (Nadleśnictwo Lądek Zdrój).
- Integracja danych geomatycznych z różnych źródeł (lotniczy i naziemny skaning laserowy, zdjęcia lotnicze i satelitarne, pomiary tradycyjne) na potrzeby inwentaryzacji stanu i zasobów leśnych oraz planowania urządzeniowego (nadleśnictwa: rdLP Katowice oraz Wrocław).
- Wykorzystanie danych teledetekcyjnych (lotniczy i naziemny skaning laserowy, zdjęcia lotnicze i satelitarne, zdjęcia hemisferyczne) do szacowania biomasy drzew i drzewostanów, m.in. w kontekście bilansu węgla i pochłaniania CO2 przez ekosystemy leśne (m.in. nadleśnictwa: Drawno, Herby, Milicz, Pieńsk, Szklarska Poręba, Świeradów, Tuczno lub inne obiekty).
- Zastosowanie technologii naziemnego skaningu laserowego do wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu (różne nadleśnictwa z obszaru całej Polski).
- Waloryzacja funkcji lasu (różne nadleśnictwa z obszaru całej Polski).
- Turystyczne i rekreacyjne zagospodarowanie lasu - ocena stanu i projekt zagospodarowania (różne nadleśnictwa z obszaru całej Polski).
- Tematyka związana z jodłą pospolitą w lasach Pomorza (różne nadleśnictwa z obszaru rdLP: Gdańsk, Szczecin i Szczecinek).
Podany wyżej zakres tematyczny jest ogólny. Możliwy jest dowolny, wspólnie uzgodniony temat z zakresu: urządzania lasu, metod i technologii geomatycznych w leśnictwie, turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania lasu (różne nadleśnictwa z obszaru całej Polski).
UWAGA! Dzięki współpracy z Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oferuję wsparcie w zakresie dostępu do baz danych i wykorzystywanych tam technologii oraz wsparcie finansowe ze strony Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu