Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda
ul. Parkowa 4, 62-090 Rokietnica
tel. +48 (61) 814 48 94, tel./fax +48 (61) 814 47 31
e-mail: przybroda@up.poznan.pl
www: http://www.up.poznan.pl/przybroda

O firmie

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda jest jednym z dziesięciu Rolniczych Zakładów Doświadczalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

R-SGD Przybroda znajduje się 25 km od Poznania, przy trasie Poznań – Szamotuły. Ogólna powierzchnia Gospodarstwa wynosi 490 ha, w tym grunty orne stanowią 400 ha, a nasadzenia sadownicze około 48 ha.

Gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje produkcję rolniczą, zwierzęcą i sadowniczą, a także funkcjonującą biogazownię rolniczą.

Produkcja rolnicza nastawiona jest na uprawę zbóż towarowych, roślin przemysłowych oraz wytwarzanie pasz objętościowych dla własnego pogłowia zwierząt.

Produkcja zwierzęca koncentruje się przede wszystkim na hodowli bydła mlecznego rasy czarno - białej.

Natomiast produkcja sadownicza oparta jest głównie na nasadzeniach jabłoni, a ponadto obejmuje również niemal wszystkie gatunki drzew i krzewów owocowych uprawianych w naszej strefie klimatycznej.

R-SGD Przybroda od 2012 roku jest Gospodarstwem Demonstracyjnym Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Gospodarstwo stanowi zaplecze Uczelni w zakresie prowadzenia prac naukowo – badawczych i działalności dydaktycznej. Specyfika Rolniczo – Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda sprawia, że organizowane są konferencje, szkolenia, praktyczne pokazy oraz seminaria dla producentów, doradców terenowych z instytucji związanych z rolnictwem, studentów i nauczycieli szkół ogrodniczych, a także działkowców z rejonu Wielkopolski.

R-SGD Przybroda reprezentuje swoje osiągnięcia i promuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na różnych specjalistycznych targach i wystawach organizowanych w Poznaniu i w Wielkopolsce.

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda znane jest i kojarzone przede wszystkim ze sprzedażą najwyższej jakości owoców. Posiada w swoim asortymencie wiele gatunków i odmian między innymi: wiśni, czereśni, śliwek, brzoskwiń, nektaryn, moreli, borówki amerykańskiej oraz jabłek (ok. 60 odmian) i gruszek.

R-SGD Przybroda corocznie uzyskuje certyfikat integrowanej produkcji  i sprzedaje zdrowe, zawierające wiele witamin oraz bardzo smaczne owoce poprzez sieć własnych punktów sprzedaży "Czerwone Jabłuszko".

Aby zapewnić jak najwyższą jakość owoców w R-SGD Przybroda, od momentu zbioru poprzez przechowywanie, aż do ich sprzedaży; wdrożony został system HACCP, polegający na ciągłej kontroli warunków w jakich znajdują się owoce.

Gospodarstwo w Przybrodzie stara się sukcesywnie rozwijać i poprawiać warunki sprzedaży owoców, wzbogacać asortyment poprzez wprowadzenie nowych gatunków i odmian.
NATURALNIE MĘTNY 100% SOK JABŁKOWY

Od sezonu 2010/2011 Gospodarstwo z owoców wyprodukowanych we własnym sadzie wytwarza Naturalnie Mętny 100% Sok Jabłkowy, który w swoim składzie nie zawiera wody, cukru i konserwantów. Sok otrzymywany jest metodą tłoczenia, utrwalany jedynie dzięki procesowi łagodnej pasteryzacji, która pozwala zachować naturalny smak i pełen bukiet witamin oraz błonnik i inne cenne substancje zawarte w naszych owocach. Soki przechowywane są w wygodnych opakowaniach z kartonu ekologicznego typu: bag-in-box, które zachowują trwałość przez pół roku od daty produkcji, a po otwarciu sok można spożywać przez dwa tygodnie.

Subskrybuj R-SGD Przybroda RSS