Trzecia misja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Od 1 lipca 2019 roku w naszej Katedrze realizowany jest projekt „Trzecia misja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – zajęcia edukacyjne w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników” POWR.03.01.00-00-T204/18.

W ramach projektu uczniowie wielkopolskich szkół uczestniczą w zajęciach zatytułowanych "Fizyka na co dzień", są one prowadzone przez trzech pracowników Katedry Fizyki i Biofizyki: dr dr inż. Macieja Jarzębskiego, dr inż. Przemysława Siejaka oraz mgr inż. Łukasza Masewicza. W marcu 2020 roku nasze zajęcia zostały przerwane w związku z panującą pandemią koronawirusa Covid – 19. Mamy nadzieje, że już niedługo uda się je wznowić.

fizyka_na_co_dzie_plakata.jpg

W ramach projektu udało się pozyskać wiele pomocy dydaktycznych. Najcenniejszym zakupem był mikroskop odwrócony Zeiss Axio Vert 1. Sprzęt ten wykorzystywany jest podczas zajęć z dziećmi.

mikroskop.png

Więcej informacji na temat samego projektu oraz relacje z pierwszego semestru zajęć, można znaleźć pod linkami: