O nas

Centrum Kultury Fizycznej jest jednostką ogólnouczelnianą, której głównym zadaniem jest realizacja programowych zajęć z wychowania fizycznego. Zajęcia z wychowania fizycznego są obowiązkowe i odbywają się w czasie I roku studiów przez dwa semestry. Pierwszy z semestrów kończy się zaliczeniem, a drugi oceną. Student w pierwszym tygodniu roku akademickiego ma obowiązek zapisania się osobiście do jednej z proponowanych przez Centrum KF grup ćwiczebnych. Dokładne informacje o sposobie i terminach zapisywania się zostaną podane na tablicach ogłoszeń przy dziekanatach oraz na stronie internetowej CKF .

Centrum Kultury Fizycznej posiada Halę Sportową w której mieści się sala do gier zespołowych, siłownia, sala do aerobiku, tenisa stołowego oraz salka do spinningu. Ponadto mamy dwa korty tenisowe kryte, dwa korty odkryte i boisko do siatkówki plażowej. Dla potrzeb wychowania fizycznego wynajmujemy pływalnię oraz ośrodek jeździecki. Nasze propozycje dla studentów I roku to: gry zespołowe, siłownia, aerobik, spinning, nauka pływania, nauka tenisa, jazda konna i nordic walking. Studenci mający ograniczenia zdrowotne ćwiczą w grupach rehabilitacyjnych.

Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. Dojazd 7 za wyjątkiem pływania (basen KS Olimpia ul. Reymonta) i jazdy konnej (Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Swadzimiu).

Uczestników zajęć obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zmienne, sportowe.

Oprócz obowiązkowego wychowania fizycznego Centrum KF zajmuje się współpracą z Klubem Uczelnianym AZS i zapewnia trenerów i treningi dla potrzeb sekcji sportowych. Członkowie Klubu Uczelnianego AZS reprezentują klub i uczelnię w systemie rozgrywek międzyuczelnianych. Są to Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski i Akademickie Mistrzostwa Polski. Klub Uczelniany AZS posiada następujące sekcje: siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, pływania, lekkiej atletyki, kolarstwa górskiego, tenisa, tenisa stołowego, unihokeja, jeździecką, strzelecką, karate i szachową. Ponadto zgłaszamy naszych reprezentantów do zawodów w żeglarstwie, bowlingu, pool bilardzie, wspinaczce, wioślarstwie, wyciskaniu sztangi leżąc, squashu. Klub zaprasza nowych studentów do spróbowania swych sił w ulubionej dyscyplinie sportowej i reprezentowania Uczelni. Należy dodać , że za wysokie osiągnięcia sportowe przyznawane są stypendia. Co roku otrzymuje je ponad 20 osób.

Centrum KF proponuje też dla studentów wszystkich lat i kierunków zajęcia fakultatywne. Są to zajęcia nadobowiązkowe, płatne. Nasze propozycje to: aerobik, siłownia ,tenis, tenis stołowy, spinning, pływanie. Mamy też oferty obozowe z narciarstwa zjazdowego, windsurfingu i żeglarstwa. Zapraszamy i namawiamy do aktywności fizycznej podczas studiów. Ruch to zdrowie i radość.

Dołącz do nas.

Aktualne informacje o naszej działalności można uzyskać w sekretariacie Centrum KF, który znajduje się na I piętrze w hali sportowej ul. Dojazd 7, na stronie internetowej Centrum KF www.up.poznan.pl/ckf oraz na stronie internetowej AZS-u www.azs.up.poznan.pl